Firany to istotny element każdego pomieszczenia. Jeśli są one gustownie dobrane do wnętrza, to wówczas potrafią mu nadać niezwykłego uroku. Co prawda mogą one być wykonane z różnych materiałów, ale żadne z nich nie potrafią zastąpić firan z woalu. Mogą one być zdobione fantazyjnymi podpięciami lub być proste. W wielu sklepach można zakupić gotowe modele lub na metry.

Gładkie czy kreszowane – jakie wybrać firany z woalu

Obecnie wybór firan wykonanych z tego materiału jest na rynku ogromny. W sprzedaży dostępne są modele gładkie oraz kreszowane. Drugie z nich charakteryzują się tym, że posiadają strukturę gniecionego materiału. Są one nie tylko bardzo praktyczne podczas użytkowania, lecz także  prezentują się w oknach bardzo elegancko. Firany te ze względu na posiadanie naturalnych gnieceń nie wymagają po wypraniu prasowania. By dodały wnętrzu niezwykłego uroku wystarczy je wyprać w odpowiedniej temperaturze i od razu rozwiesić w oknie.

Firany wykonane z woalu posiadają mnóstwo zalet. Zarówno modele gładkie, jak i kreszowane nie blokują dopływu z zewnątrz naturalnego światła słonecznego, a poza tym doskonale chronią domowników przed wścibskim wzrokiem sąsiadów czy przechodniów. Każde pomieszczenie w którym znajdują się takie firany jest bardzo lekkie, przejrzyste oraz pięknie się prezentuje.

Firany z woalu – doskonała ozdoba wielu wnętrz

Firany uszyte z woalu posiadają bardzo szerokie zastosowanie. Doskonale nadają się one do wielu pomieszczeń domowych. Stanowią wyjątkową ozdobę wielu salonów, sypialni, kuchni oraz pokoi dziecięcych.

Do sypialni polecane są przede wszystkim modele wykonane z nieco grubszego woalu, które potrafią dobrze zaciemnić pomieszczenie. Odpoczynek w pomieszczeniu z takimi firanami jest zawsze bardzo komfortowy oraz przyjemny.

Z kolei firany woalowe przeznaczone do reprezentacyjnego salonu w którym często goszczą goście powinny być bardziej ozdobne. Bardzo ciekawie i oryginalnie się prezentują, jeśli są dopasowane stylistyką do zdobiącego stół obrusu oraz serwet znajdujących się na półkach mebli. Natomiast do kuchni są polecane krótsze modele, które dodają temu pomieszczeniu lekkości oraz przytulności.

Decydując się na zakup firan wykonanych z waolu warto zawsze pamiętać o tym, że gładkie modele pasują doskonale niemalże do każdego wnętrza, urządzonego zarówno w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym.

Z kolei, te, które są wykonane z kreszu są dedykowane dla takich pomieszczeń, w których nie znajduje się zbyt dużo ozdób. Duża ilość drobiazgów może bowiem spowodować, że wnętrze będzie wyglądać na przytłaczające oraz niezbyt ciekawe. Wybór firan woalowych jest ogromny, zatem każdy klient może wybrać takie, które idealnie wkomponują się w wystrój jego mieszkania.