Woal jest lekką tkaniną, która jest powszechnie stosowana na firany i tego typu rzeczy. Ma fakturę podobną do szyfonu i jest przezroczysty. Woal może być wykonany z dowolnej liczby materiałów, ale najczęściej jest cięty z bawełny lub lnu. Jest również bardzo oddychająca, co jest świetne w obszarach o wysokiej wilgotności. Woale były pierwotnie produkowane we Francji, ale obecnie są produkowane na całym świecie w wielu różnych stylach i wzorach. W handlu te style są określane jako “gatunki” i obejmują zakres od bardzo lekkich do wyrazistych i nieprzejrzystych w wyglądzie. Lżejsze gatunki wyglądają pięknie, gdy są stosowane w prześwitujących panelach, które pozwalają światłu słonecznemu prześwitywać; cięższe gatunki oferują więcej prywatności i są świetne, gdy są połączone z uzupełniającymi materiałami stałymi lub odważnymi nadrukami. 

Firany z woalu

Firany z woalu są nowoczesną, łatwą w pielęgnacji alternatywą dla ciężkich zasłon. Mogą być używane samodzielnie lub z zestawem zasłon rzymskich, aby stworzyć jasny, przewiewny i wygodny pokój. Firany woalowe są wykonane z lekkiej tkaniny, która jest półprzezroczysta, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla pomieszczeń, które potrzebują kontroli światła, ale również muszą wpuścić trochę światła słonecznego. Są one szczególnie dobre dla sypialni i pomieszczeń mieszkalnych, w których chcesz zachować prywatność w nocy, ale nadal chcesz cieszyć się widokiem przez okna w ciągu dnia. Firany te występują w wielu różnych kolorach i wzorach. Przy tak wielu kolorach i wzorach dostępnych, nie ma prawie żadnych ograniczeń co do tego, co można zrobić z tymi zasłonami – będą działać dobrze sparowane z prawie każdym schematem kolorów. Największą zaletą tego typu osłony okiennej jest lekkość samego materiału; nie tylko pozwala on na przepływ dużej ilości światła, ale nie będzie blokował widoku, jak cięższe lub grubsze materiały mogą. Poczucie przestrzeni i otwartości z tego rodzaju zasłony.

Firany wykonane z woalu mają kilka zalet podanych poniżej:

– firany wykonane z woalu są bardzo lekkie. 

– są znane z ich przepuszczalności powietrza. Pozwalają maksymalną ilość powietrza przychodzić w i z pokoju, który jest znacząco dla utrzymywać twój żywą przestrzeń świeżą i zdrową.

– dzięki temu ża, są bardzo lekkie i cienkie, to czyni je bardzo odpowiednimi dla gorących warunków pogodowych. Utrzymują pokój chłodny i świeży podczas letniego czasu, kiedy inne ciężkie zasłony mają tendencję do nagrzewania twojego pokoju dużo.

– firany z woalu są idealne dla tych ludzi, którzy są uczuleni na kurz lub ziarna pyłku. Tkanina jest tak cienka, że łatwo przepuszcza powietrze, zwłaszcza w przypadku sezonu wiosennego, kiedy cząsteczki pyłku rozprzestrzeniają się wszędzie. Zapobiega również przedostawaniu się cząsteczek kurzu do wnętrza domu, dzięki czemu przestrzeń mieszkalna jest czysta i zdrowa.